środa, 11 kwietnia 2018

Czy można robić grill na balkonie?


Robi się ciepło i wielu z nas ma ochotę na grilla. Według mnie najlepiej się z grillem zabrać w miejsce wyznaczone, blisko jakiś lasów czy nad jakąś wodę, z dala od zgiełku miasta.

Wielu Polaków jednak nie może wytrzymać i odpala grill na balkonie. Właśnie rozmawiałem na ten temat ze znajomym. On kiedyś robił grilla na balkonie w mieszkaniu w bloku - na początku węglowego, potem kupił sobie grill elektryczny. Tylko kolega dogadał się z sąsiadami, to po pierwsze, a po drugie mieszkał na ostatnim piętrze - wiec dym i zapach się raczej szybko rozwiewał.

Generalnie sprawa jest taka, że w większości miast i w większości spółdzielni grillowanie na węglu drzewnym jest nielegalne, więc licz się z konsekwencjami, że sąsiedzi zaczną donosić do spółdzielni, a nawet mogą wezwać Straż Miejską i zapłacisz mandat.

Moje blokowisko, czy grill na balkonie tu przejdzie?

Grillowanie balkonowe na grillu elektrycznym, nie na otwartym ogniu, w większości jest (wg moich poszukiwań) legalne i nie powinieneś mieć z tego tytułu żadnych problemów np. ze Strażą Miejską - aczkolwiek sąsiadom wciąż to może przeszkadzać - także najlepiej po prostu się z nimi dogadać....

Co Ty myślisz na temat grillowania na balkonie?


P.S. Polecam wpis Kolegi:

Kliknij tutaj ->

Kebab jakiego nie dostaniecie na mieście ;) 


P.S. - Aktualizacja: Słuchajcie, ale heca, Kolega Bogusz, autor powyższego wpisu o kebsie właśnie wysłał mi fotkę...


Livignio, Włochy, Alpy


Grillowanie na całego! 

Bogusz ma bloga o inwestycjach - zaglądnijcie do niego też ;-) My Polacy, fani grillowania musimy się wspierać ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz