sobota, 22 sierpnia 2015

Poznaj skuteczność plamoodpornych farb Dulux EasyCare

Czy farba do ścian może przetrwać konfrontację z najdziwniejszymi pomysłami na zabawę? Czy plamy i zabrudzenia mogą zrujnować aranżację ścian? Polecamy sprawdzić 4 filmy, na których farby EasyCare poddawane są ekstremalnym próbom - zapraszamy do oglądania!

Czyszczenie ścian – już nie takie trudne

Uparte, nieestetycznie wyglądające plamy są dla wielu z nas nieprzyjemną codziennością. W przypadku tradycyjnej farby oznaczały zwykle konieczność malowania – wszelkie próby wyczyszczenia głęboko wnikających w jej strukturę plam kończyły się zazwyczaj dotarciem do warstwy podkładu. Na szczęście malowanie „na jeden raz” jest już kwestią przeszłości – zobaczcie, jak z problemem rozlanego na ścianie sosu sojowego radzą sobie bohaterowie filmu:W widowiskowy sposób zaprezentowano podstawową zaletę farby hydrofobowej: wystrzelony w jej stronę płyn nie przywiera i nie wnika głębiej – zamiast tego spływa na dół po nieskazitelnie gładkiej powierzchni. Wystarczy kilka ruchów gąbką i nie ma śladu po zabrudzeniach!

Farba hydrofobowa – odpycha płynne zabrudzenia


Czym jest hydrofobowość – właściwość, którą Dulux tak chętnie wiąże z farbami z rodziny EasyCare? Nie zagłębiając się w techniczne szczegóły (musielibyśmy bowiem pisać o tak zwanym kącie zwilżenia, czyli kącie, jaki tworzy kropla cieczy z podłożem): farba hydrofobowa odpycha wodę oraz płynne zanieczyszczenia. Sekretem jest odpowiedni skład chemiczny oraz innowacyjna technologia produkcji – dzięki temu plamy po prostu spływają w dół, a ewentualne resztki z łatwością można usunąć zwykłą gąbką. I nie mówimy tu wyłącznie o tak zwanych „łatwych” plamach – zobaczcie, jak Dulux EasyCare radzi sobie z jednym z najpopularniejszych na rynku napojów gazowanych:


Tym razem narzędziem, które przywróciło ścianie pierwotny wygląd, była zwykła sucha szmatka.


Farby Dulux EasyCare – idealne do dziecięcych pokoi


Odporna na wodę i inne zabrudzenia farba, która nawet po wielokrotnym szorowaniu wygląda jak nowa – czy znaleźliśmy właśnie odpowiedź na pytanie, czym pomalować pokój dziecka? Zanim odpowiemy sobie na to pytanie – warto sprawdzić, czy zawarte w farbie składniki nie będą szkodliwe dla najmłodszych. Kluczowa będzie zawartość LZO (lotnych związków organicznych) – szkodliwych substancji, które pod wpływem temperatury uwalniają się do atmosfery. Określony prawem limit ich zawartości w farbach najwyższej (a więc najbardziej bezpiecznej) kategorii A/a wynosi 30g/l, tymczasem w farbie Dulux ich zawartość nie przekracza 7g/l, czyli ponad czterokrotnie mniej od rygorystycznych norm! Jednocześnie jest to farba paroprzepuszczalna. Ma to kluczowe znaczenie dla utrzymania tzw. zdrowych ścian, ponieważ zapewniają swobodną cyrkulację powietrza.

Odporna na zabrudzenia i szorowanie, przepuszczalna dla powietrza i spełniająca wyśrubowane normy farba wydaje się być idealnym rozwiązaniem – ponieważ jednak decyzja związana z wyborem farby do pokoju dziecka jest ważna, obejrzyjmy jeszcze dwa testy.

W pierwszym widzimy, jak farba radzi sobie z połączeniem kredy i soku z marchwi – tym razem do usunięcia zabrudzeń została wykorzystywana woda i gąbka.


Ostatni – to test odporności na zawierający naturalne kwasy sok owocowy. Zazwyczaj kończy się to dla ściany fatalnie – ale czy tak będzie tym razem? Przekonajcie się sami:


Bezpieczne, łatwe w czyszczeniu i atrakcyjne – takie właśnie są plamoodporne farby Dulux EasyCare. Jeżeli szukałeś właśnie tych zalet – to będą najlepszym wyborem do Twojego wnętrza.

Prezentowane filmy znajdują się na kanale Dulux.pl na Youtube.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz