poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Ciecierzyca, czyli... cieciorka

Ciecierzyca znana też jako cieciorka (rzadziej: groch włoski) to wyjątkowa roślina znana z wielu właściwości zdrowotnych (ponoć działa także jako afrodyzjak), jednak przede wszystkim jest to roślina zastępująca mięso i jajka w diecie wegetariańskiej. Cieciorka jest także polecana jako uzupełnienie diety w białko, jeśli jesteś alergikiem/alergiczką i nie możesz jeść nabiału.

Nie jestem wegetarianinem, ale cenię cieciorkę za jej łagodny smak i uniwersalność zastosowań. Na przykład niedawno jedna z osób komentujących mój wpis zasugerowała przyrządzenie z ciecierzycy hamburgerów. Uważam, że to bardzo dobry pomysł. 


Jak jednak ja przygotowuję ciecierzycę? Kupuje 2 opakowania cieciorki i gotuje je w lekko osolonej wodzie dość długo, aż do miękkości. Następnie odsączam, ostudzam i porcjuję cieciorkę do zamrażarki, w moim domu najczęściej bowiem jest spożywana po prostu jako przekąska do podgryzania.

Na zdjęciu widzicie taki pakiet z mojej zamrażarki. Można go przygotować do spożycia za pomocą mikrofalówki, lub jeśli nie lubisz mikrofal, po prostu zalewając gorącą wodą i potem odsączając. Tak przygotowana cieciorka może być także bazą dla innych potraw.

Smacznego! Nawet jeśli nie jesteś "wege" warto spróbować!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz