sobota, 3 sierpnia 2013

Blog ma rok!

Dokładnie rok temu podczas wakacyjnego wyjazdu na Pomorze, w tym samym miejscu, gdzie znajduje się obecnie przyszedł mi do głowy pomysł założenia bloga Korzystne Zakupy - dlaczego założyłem ten blog?


Na moim blogu macierzystym (jego nowa odsłona to blog Oszczędzanie) w owym okresie intensywnie podejmowałem zagadnienia konsumenckie. Byłem w trakcie małego remontu mieszkania i kilku zmian, co za tym idzie intensywnych zakupów (przerwanych na chwilę wspomnianym wyjazdem). W trakcie zakupów niestety naciąłem się i to w przypadkach produktów dość drogich, łącznie opiewających na sumę tysiąca kilkuset zł...

Zamiast załamywać ręce zacząłem walczyć i w dwóch przypadkach wygrałem spory z firmami handlowymi, mimo iż nie było to łatwe. W pierwszym przypadku firma Saturn sprzedała mi fizycznie uszkodzony telewizor LG, po czym oskarżyła mnie o zniszczenie go (ten nieprzyjemny spór zakończył się zwrotem pieniędzy po odkryciu, że cała nowa partia produktów LG ma uszkodzenia!), a w drugim przypadku (wadliwa farba Tikkurila) skończyło się wysłaniem kilku podań do działu reklamacji i w końcu, mimo że firma macierzysta nigdy nie przyznała się do błędu, dystrybutor przyjął odpowiedzialność za wadliwy produkt (zgodnie z prawem) i odzyskałem większą część kosztów za drogi, aczkolwiek wadliwy produkt.

Korzystne Zakupy narodziły się w ogniu konsumenckiej walki i miały być miejscem, gdzie o zakupach pisze się przede wszystkim prawdę i które może pomóc konsumentowi w dokonaniu dobrego wyboru.

Korzystne Zakupy były także testem nowej formuły blogowania - profesjonalizacji bloga i otwarcia się na autorów gościnnych - którą chciałem wprowadzić na blogu głównym - Racjonalnym Oszczędzaniu - i ta formuła okazała się sukcesem, blog zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim, prestiżowym konkursie (a blog macierzysty zdobył wyróżnienie = srebro).

"Sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą" - to przysłowie niestety okazało się prawdą i po wygranej nastąpiły także chwile trudne, po których po dziś dzień mam jeszcze dużo pracy i "naprawiania" bloga. Jednak te trudności tylko zahartowały mnie i uodporniły na tzw. hejterstwo. Reasumując - umiejętność cenna dla autora bloga, który chce się rozwijać na blogosferze. Ten rok był bardzo udanym rokiem!

Zatem jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu bloga, moim znajomym z blogosfery, także osobom, które przyszły tu ze społeczności blogów Tuskulum oraz Opowieści Tofalarii, ale przede wszystkim społeczności Racjonalnego Oszczędzania oraz internetowej/sportowej społeczności z mojego miasta (Siłownia Lubin), dzięki którym ten sukces był możliwy.

Dziękuję także osobom, które także teraz wspierają mnie w działaniach na rzecz rozwoju Korzystnych Zakupów.

Zapraszam was także do polubienia bloga na Facebooku!  

Droga czytelniczko/drogi czytelniku - czym prędzej polub https://www.facebook.com/KorzystneZakupy !!! :D

2 komentarze:

  1. Starogard Gdański - kościół św. Katarzyny (d. ewangelicki) przy Rynku :)

    OdpowiedzUsuń