piątek, 26 lipca 2013

Porównaj kantory internetowe ze strefawalut.pl

Wybór kantoru wirtualnego nie jest wcale taki łatwy, wcześniej trzeba znaleźć i porównać ze sobą kursy i ofertę przynajmniej z kilku kantorów internetowych.
Kantory internetowe oferują najlepsze na rynku kursy wymiany i mogą sobie na to pozwolić ze względu na znaczne oszczędności w prowadzeniu działalności w internecie. Poza tym, zakupując walutę na rynku międzybankowym lub forex za wielu klientów jednocześnie korzystają z efektu skali.
W większości kantorów transakcje są możliwe całodobowo, jednak najlepsze kursy dostępne są o standardowej porze między 8-16. Wymiana waluty następuje bardzo szybko, z reguły w ciągu kilka minut pieniądze są przelewane z kantoru internetowego na wskazane przez klienta konto bankowe.
Ale ile konkretnie można zaoszczędzić w kantorze internetowym?
Okazuje się, że dla przeciętnego Kowalskiego zakup waluty z zewnątrz przynosi całkiem duże oszczędności. Kupując euro, dolary czy franki w kantorach internetowych można zaoszczędzić kilka groszy na każdej jednostce waluty podawanej przez banki. Dlatego dobrze jest przyjrzeć się ofercie wymiany walut online. 
Porównajmy kursy walut w kantorach internetowych z kursami w bankach.
Poniżej przedstawiamy zestawienie które pokazuje realną oszczędność na wymianie 1000 franków. Dane dotyczące kantorów internetowych zaczerpnęliśmy z porównywarki kantorów internetowych strefawalut.pl natomiast kursy banków ze stron banków.
Tabela: Koszt zakupu 1000 CHF w kantorach internetowych i bankach w Polsce.

Źródło danych: kantory internetowe oraz banki - kursy pobrane z ich stron w dniu 24.07.2013

1 komentarz:

  1. Korzystam z tej porównywarki kantorów online :) strefawalut to teraz chyba jedna z najlepszych porównywarek.

    OdpowiedzUsuń