wtorek, 4 czerwca 2013

Korzystne Zakupy - plany co do przyszłości bloga.

Długo zastanawiałem się nad przyszłością bloga Korzystne Zakupy, ten blog miał swoje dobre chwile, miał także swoje złe chwile, kiedy jego istnienie wisiało na włosku. Oczywiście wszelkie możliwe myśli z mojej strony zakładały kontynuację bloga w tej lub innej formie, w najgorszym możliwym scenariuszu moje odejście z bloggera/ew. zamianę go w funkcjonalne archiwum i moją migrację na inną platformę/adres w sensie co najmniej kontynuacji idei tego bloga.

W chwili obecnej jestem zdecydowany kontynuować Korzystne Zakupy w formie najbardziej zbliżonej do formy pierwotnej, tutaj na bloggerze. Miałem, poza wiadomymi sprawami, także trochę problemów technicznych z bloggerem - Google uznało, że mój nick nie spełnia regulaminu i zabanowało mnie - w tej chwili ban został zdjęty. W każdym razie rożne dziwne problemy mam nadzieję są za mną i mam nadzieję prowadzić dalej Korzystne Zakupy.

Robię eksperyment, włączam komentarze na blogu, bez moderacji, zauważyłem, że ostatnie komentarze moderowane są na wysokim poziomie, a liczba 'hejtów', bzdur i spamu doszła do akceptowalnego, minimalnego poziomu. Myślę, że wystarczy pilnowanie bloga i brutalne rozprawianie się z hejterami i spamerami, kiedy tylko ci wychylą nosy ze swoich nor. Normalni, kulturalni użytkownicy nie powinni mieć z tego powodu utrudnionej dyskusji.

Spam komercyjny wycinam bezwzględnie i z automatu już na wszystkich moich blogach. Tworzę je dla Was - Czytelników, a nie dla firm i wielkich korporacji. Jeśli te chcą korzystać z blogów za friko, spotykają się jedynie z moim bezwzględnym sprzeciwem. Blogom przyda się poważny, lepszy hosting z wszelkimi bajerami - natomiast nie widzę powodu, bym jeszcze przy tak dużym nakładzie pracy miał wyciągać na to dodatkowe pieniądze z domowego budżetu. Jeśli ktoś chce tu reklamować swoją firmę, musi mi dorzucić $ na eksperymentalne hostingi, domeny, płatne dodatki... a poza tym lubię dobre i drogie piwa, gdyby ktoś nie wiedział :P

Na dziś to tyle. Ciesze się, że generalnie na blog wróciła dobra atmosfera, spokój, komentarze na poziomie (mało, ale treściwie... bo nie zależy mi na komentowaniu, by komentować, ale na jakości właśnie).


Nie wszystko jest idealnie, są tu pewne braki (jestem tu teraz sam...), ale damy radę i będzie coraz lepiej :D

Pozdrawiam stałych i wiernych czytelników, którzy wytrwali do tej chwili. Postaram się dla was kontynuować dobry blog, pełen pozytywnej atmosfery i  rozrywki.

2 komentarze: