poniedziałek, 7 października 2013

Jak wybierać ubranka niemowlęce?

Kupno ubranek dla bobasa to dla młodych rodziców spore wyzwanie. Odzież niemowlęca rządzi się swoimi prawami, i wybiera się ją zupełnie inaczej, niż ubranie dla dorosłych ludzi. Potrzeby dziecka są bowiem całkowicie inne.
Przede wszystkim należy zadbać o to, żeby odzież niemowlęca byłą dobrej jakości. Musi być zrobiona koniecznie z naturalnych włókien i mieć właściwości antyalergiczne. Ubranie musi też być miękkie i pozbawione grubych szwów. Należy unikać robienia zakupów w podejrzanych miejscach, takich jak bazary. Tego rodzaju ubranka mogą być zrobione z kiepskiej jakości surowców, mogących nawet poważnie zaszkodzić dla dziecka.
Warto zwrócić uwagę na metki, nie tylko pod katem ich treści, ale też tego gdzie są umieszczone. Metki znajdujące się „od wewnątrz” najprawdopodobniej będą drażnić skórę dziecka. Można je wyciąć, ale po co ryzykować uszkodzenie odzieży? Najlepiej już w sklepie rozglądać się za produktami z metkami na zewnątrz.
Najważniejszy jest oczywiście odpowiedni rozmiar. Odzież dla niemowlaka musi być luźna, chociaż nie za duża. Różni producenci stosują różne rozmiarówki, dlatego po wypróbowaniu jednej marki najlepiej jest się jej trzymać przy zakupie innych ubranek. Dzięki temu wiemy, że kupowane przez nas ubrania nie będą w niewłaściwym rozmiarze.
Z czasem z pewnością każdy rodzic sam zorientuje się w rynku i będzie potrafił wybrać odpowiedniej jakości ubranka dla dziecka.


P.S. Partnerem dzisiejszego wpisu jest firma Dany, zapraszamy także na facebookowy profil firmy: https://www.facebook.com/DanyPL

1 komentarz:

  1. a i tak dla większości rodziców liczy się przede wszystkim cena....

    OdpowiedzUsuń